آرمگدون

ایمیل پرینت PDF
Administrator

 "آرماگدون" (Armageddon) نام واقعه ايست كه مسيحيان باور دارند در آخر الزمان روي خواهد داد. اين واقعه مانند همان اتفاقي است كه مسلمين و بالاخص شيعيان در باره ظهور انقلابي الهي براي برپايي عدالت و حكومت جهاني خداوند به آن معتقدند.

بعضي‌ از علماي‌ كتاب‌ مقدس‌ ادعا كرده‌اند كه‌ آرماگدون‌ تمدن‌ امروزي‌ بشر را نابود مي‌ كند. بنابراين‌ جاي‌ تعجب‌ نيست‌ كه‌ آرماگدون‌ تجسم‌ بدترين‌ پايان‌ جهان‌ گردد.نيروهاي‌ نظامي‌ در محلي‌ كه‌ كتاب‌ مقدس‌ آن‌ را آرماگدون‌ معرفي‌ كرده‌ است‌ به‌ هم‌ مي‌پيوندند.   موقعيت‌ استراتژيكي‌ مگيدو (مجدّو)، بيش‌ از مساحتش‌ به‌ آن‌ اهميت‌ بخشيده‌ است‌. اين‌ منطقه‌ مشرف‌ بر كوه‌هاي‌ اسراييل‌ شمالي‌ است‌ و به‌ روستاي‌ «اسدارلون‌»  نيز معروف‌ است‌. اگر چه‌ در كتاب‌ مكاشفات‌ يوحنا به‌ آرماگدون‌ اشاره‌ شده‌ امّا چيزي‌ در باره‌ اينكه‌ نيروهاي‌ نظامي‌ به‌ هم‌ پيوسته‌ در منطقه‌ به‌ يكديگر حمله‌ مي‌كنند بيان‌ نگرديده‌ است‌. ليكن‌ ذكر شده‌ كه‌ اين‌ نيروها در دشت‌ مگيدو جمع‌ شده‌ و از اين‌ منطقه‌ هموار و وسيع‌ به‌ عنوان‌ پهنه‌اي‌ جهت‌ آماده‌ شدن‌ براي‌ حمله‌ بزرگ‌ استفاده‌ مي‌كنند. سؤال‌ اين‌ است‌ چه‌ كساني‌ در آنجا جمع‌ مي‌شوند و چه‌ كسي‌ آنها را جمع‌ مي‌كند و بالاخره‌ اينكه‌ و براي‌ چه‌ هدفي‌ در آنجا جمع‌ مي‌شوند؟
صهیونیسم یهودی و مسیحی از یک سو با معرفی چند سال آینده به عنوان دوران ظهور، سیستم سیاسی حاکم بر ایالات متحده را به عنوان یگانه منجی بشریت تبلیغ می کند و از سوی دیگر با تراشیدن موعودهای دروغین، اذهان خام ساده اندیشان را به سوی دست نشاندگان مزدور خود متوجه می سازد . تقابل بن لادن با ایالات متحده بی تردید یک بازی سیاسی است که نمونه نازل آن را در پیروزی موقت اعراب در صحرای سینا شاهد بودیم . پیروزی ظاهری و موقتی که نتیجه باطنی آن حاکمیت چند ساله انور سادات رئیس جمهور معدوم مصر و امضای قرارداد صلح کمپ دیوید بود . قرارداد صلحی که پیروزی صوری اعراب در جنگ با اسرائیل مقدمة الجیش آن و عامل خواب خرگوشی مسلمانان محسوب می شد . همین بازی در اثنای جنگ کویت تکرار شد و ساده اندیشی تحلیل گران ناآگاه که صدام و بوش پدر را در برابر هم می دیدند، به استقرار نیروهای نظامی غرب در کل منطقه خلیج و ترکیه انجامید . اگر انورسادات فراماسونری بود که در قالب قهرمان نبرد با اسرائیل جلوه کرد، صدام نیز مزدوری است که از آبشخور سیستم سیاسی غرب تغذیه می شود .

آنان معتقدند در آخر الزمان جنگ بزرگ هسته ای بین اقوام مومن(یهودیان)و کافران (سایر ملل غیر یهود) رخ خواهد داد که ارتش کفار یک ارتش 400میلیونی است. در این جنگ همه جای دنیا باید نابود شود تا با بازگشت دوباره ی حضرت مسیح بر خرابه ی  کره زمین هزاره ی عدالت شکل بگیرد .البته آن ها هم چنین معتقدند که قبل از آغاز جنگ حضرت مسیح طرفداران یهودی خود را به بهشت خواهد برد تا از آنجا شاهد نابودی زمین باشند.جالب این جاست که هر دوی مسیحیان و یهودیان به دنبال آمدن حضرت مسیح هستند با این تفاوت که مسیحیان عقیده به بازگشت دوباره حضرت مسیح دارند اما یهودیان معتقدند حضرت مسیح هنوز نیامده روزی خواهد آمد و یهودیت را بر دیگر ادیان پیروز خواهد گرداند.

آنان نه تنها از این ویرانی حاصل از جنگ آرمگدون که دامن خود غرب را نیز خواهد گرفت فرار نمی کنند بلکه با آغوش باز به سراغ آن می روند . رئیس جمهوران آمریکا به خصوص آن هایی که اعتقاد بیشتری به آرمگدون دارند از اتمام ذخایر خود ابایی ندارند و به فکر حفظ آن برای  آیندگان نیستند. چرا که آینده ای برای خود و دیگران نمی بینند، آن ها  تنها به دنبال ایجاد کردن شرایط لازم برای بازگشت دوباره مسیح هستند. این تفکر طرفداران زیادی دارد، یک عده خود یهودیان صهیونیست هستند که برای خود ارزش و تقدس ذاتی قائل هستند به طوری که فقط خود را انسان می دانند. گروه دوم مسیحیان بنیاد گرایی هستند که جمعیت آن هابه  200میلیون می رسد که به این ها لقب مسیحیان یهودی پرست را می دهند .

در شرایط خطیر حاضر که ساخت بنای سلیمان (هیکل) سرعتی روزافزون به خود گرفته و اسرائیلیان کاشف گوساله زردی که چند سال پیش در اورشلیم (بیت المقدس) پیدا شد، در جهت تحقق آن تلاش می کنند، همنوایی با منادیان علائم ظهور صهیونی، همراهی با نظریه پردازان سیاسی غربی است . این همه از ساده اندیشی دینداران عوام حکایت می کند که معرفت امام زمان را با دامن زدن به احساسات عمومی برابر می گیرند . در متون دینی ما اگر چه بر علایم ظهور تاکید شده; اما در عین حال توقیت زمان ظهور کفر و قائل به آن کذاب دانسته شده است و شاید به همین علت بر لزوم کتمان دیدار یار غایب از سوی مشافهان و تکذیب مدعیان از سوی مستمعان تا به این اندازه تاکید کرده اند .

برای اطلاعات بیشتر به کتاب آرمگدون نوشته محمودالنجیری رجوع کنید.


باز نشر: شگفت

{linkr:related;keywords:%C3%98%C2%A2%C3%98%C2%B1%C3%99%C2%85%C3%98%C2%A7%C3%9A%C2%AF%C3%98%C2%AF%C3%99%C2%88%C3%99%C2%86;limit:10;title:+%C3%99%C2%85%C3%9مهدويت و ظهور8%C2%B7%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%84%C3%98%C2%A8+%C3%99%C2%85%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%AA%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%B7}

{linkr:related;keywords:%C3%98%C2%AD%C3%98%C2%A7%C3%98%C2%AC%C3%98%C2%AA%C3%9B%C2%8C;limit:10;title:+%C3%99%C2%85%C3%98%C2%B7%C3%98%C2%A7%C3%99%C2%84%C3%98%C2%A8+%C3%99%C2%85%C3%98%C2%B1%C3%98%C2%AA%C3%98%C2%A8%C3%98%C2%B7}


آخرین به روز رسانی در جمعه ، ۶ اسفند ۱۳۸۹ ، ۲۲:۲۱  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی