سوغات بسکتبالیست آمریکایی از ایران

ایمیل پرینت PDF
امتیاز کاربران به این مطلب: / 0
ضعیفعالی 
کاربرد کامپیوتر

در مستندی به کارگردانی تیل شادر فیلم‌ساز آمریکایی و تهیه‌کنندگی همسرش سارا نجومی، یک یهودی ایرانی‌الاصل که به گفته خود دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران را به مقصد آمریکا ترک کرد، از کوین آلفونسو شپارد ــ بازیکن آمریکایی‌تبار تیم‌های بسکتبال دانشگاه آزاد و لوله آ.اس شیراز ــ استفاده شد تا در یک فیلم ضداسلامی ایفای نقش کند.


کوین شپارد 32 ساله که از سال 88 الی 90 ابتدا در تیم دانشگاه آزاد و سپس در تیم لوله آ.اس شیراز به عنوان بازیکن به خدمت گرفته شد و از خزانه دولتی و پول مردم این کشور امرار معاش کرده و مواجب خود را کسب می‌کرد، در ساخت مستندی علیه مردم ایران و مسلمانان بازی کرده که خود آن را برگی از خاطراتش در ایران عنوان داشته است.

این مستند، ایران را کشوری پر از کلاهک‌های هسته‌ای و تروریست‌های مسلمان معرفی کرده و مدعی می‌شود که اسلام دارای چهره‌ای خشن، تروریستی، و ضد بشری است که چیزی جز تبعیض و ویرانی به همراه ندارد ــ لحظات اولیه این مستند که با صدای اذان و قدم زدن شپارد در خرابه‌ای شروع می‌شود خود حاکی از این مطلب است.

 

 

 

در این مستند سه دختر ایرانی ــ که یکی از آنها پزشک تیم و دو شخص دیگر مترجم و راننده وی معرفی شده‌اند ــ شپارد را همراهی می‌کنند. این سه دختر هر بار برای انجام یک سری بحث‌های به اصطلاح آزاد به آپارتمان وی رفته و در مورد مسائل مختلفی چون سیاست، مذهب، و نقش جنسیت در جامعه ایران به گفتگو می‌پردازند و کاملاً خود را شیفته رفتار، منش‌، و عقاید وی نشان می‌دهند.

گفتنی است شپارد پیش از حضور در لیگ بسکتبال ایران، در لیگ‌‌های بسکتبال ونزوئلا، اسرائیل، آرژانتین، آمریکا،‌ و پورتو ریکو حضور داشته و بازی کرده است.

بنا به اظهارات سازندگان این مستند، کار ساخت این فیلم از اواخر سال 2008، یعنی درست از زمان ورود شپارد به ایران، آغاز گشت و اکنون قصد دارند تا با به نمایش گذاشتن آن علاوه بر ایجاد جو دیگری از ایران‌هراسی و اسلام‌ستیزی، بتوانند کمی از بودجه‌های مصرفی در ساخت آن را جبران کنند.

مسلماً این رویداد زنگ خطریست برای مسئولان ورزشی ما، تا شاید با درس عبرت گرفتن از آن از این پس در هنگام به خدمت گرفتن بازیکنان خارجی دقت و تأمل بیشتری به خرج داده و اجازه ندهند بیگانگان با سواستفاده از حس انسان‌دوستی و مهمان‌نوازی ایرانیان و نیز با بهره‌گیری از پول ما، علیه خود ما دست به فعالیت‌های ضدایرانی و ضداسلامی بزنند.

 

منبع: مشرق


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتها

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی