«بنیامین بهادری» و قطعه‌ای دیگر برای حضرت زهرا(س)

ایمیل پرینت PDF
Administrator
بنیامین بهادری خواننده ایرانی موسیقی پاپ و متولد شهریور 1361 در تهران است. وی تاکنون سه آلبوم رسمی به نام‌های بنیامین 85 و بنیامین 88 و بنیامین 93 را عرضه کرده و چندین تک‌آهنگ نیز از وی منتشر شده است.
 
«بنیامین بهادری» یکی از خوانندگان پرمخاطب موسیقی پاپ است که علائق مذهبی محکمی هم دارد و هر زمان مجالی بیابد در هیأت‌های مذهبی حاضر می‌شود و همراه با سایر علاقمندان اهل بیت(ع) عزاداری می‌کند.

بنیامین بهادری که شهرت خود را مدیون آلبوم مذهبی «ماه مهربون» به ویژه ترانه‌های «آقام آقام و یه پهلوون» است، سال گذشته نیز قطعه «موج محرم» را با همراهی سهراب پاکزاد اجرا کرد و وفاداری خود به سیدالشهداء(ع) را نشان داد؛ اثری که مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

این خواننده پرمخاطب پاپ بعد از حادثه‌ای که چندی پیش برایش اتفاق افتاد و در آن همسرش را از دست داد، این‌بار و در آستانه فرا رسیدن ایام فاطمیه و سال نو بار دیگر با گنجاندن قطعه‌ای در آلبوم جدید خود تحت عنوان «بنیامین 93» ارادتش را به اهل بیت و حضرت زهرا(س) نشان داده‌است.

این قطعه با نام «گل یاس 2» درباره جایگاه و مقام زن است و در واقع پیشکشی به حضرت زهرا(س)است و در آن شعر منتسب به امام علی(ع) که پس از رحلت حضرت فاطمه(س) بیان کرده‌بودند، آورده شده است.

آنچه درباره این قطعه و این آلبوم  مهم است (که کمتر به‌آن اشاره شده‌) این است که این خواننده پاپ با احتساب علاقمندان زیادی که دارد همیشه عشق و علاقه‌اش به اهل بیت و بزرگان دین را در آثارش نشان داده‌است و این‌بار نیز بدون هیچ سفارش یا دستوری و صرفاً براساس عشق و علاقه‌اش به اهل بیت این قطعه را برای حضرت زهرا(س) اجرا کرده‌است.

شاید اگر این روحیه در میان دیگر خوانندگان و آهنگسازان عرصه موسیقی عیان‌تر شود و نمود عشق و علاقه آنها به اهل بیت(ع) آنگونه که در آثار رضا صادقی، محسن چاوشی و بنیامین بهادری مشخص است در آثار دیگران نیز نمود پیدا کند، موسیقی و خصوصاً موسیقی پاپ فضای بهتر و اصیل‌تر و سالم‌تری را تجربه خواهد کرد.
 
 
خبرگزاری فارس: «بنیامین بهادری» و قطعه‌ای دیگر برای حضرت زهرا(س) 
دانلود
و اما ماجرای شعری که به زبان عربی در این قطعه آورده شده‌است:

وقتی فاطمه زهرا(س) از زمین رخت بربست و پیکر مطهرش درون خاک قرار گرفت؛ امام علی(ع)در ناحیه‌ای از بقیع هرشب با رسول خدا(ص) آهسته سخن می‌گفت، و برای زهرای بتول اشک می‌ریخت و چنین می‌فرمود:

«حبیب لیس یعدله حبیب

و ما لسواه فی قلبی نصیب

حبیب غاب عن عینی و جسمی

و عن قلبی حبیبی لا یغیب»

محبوبی که حبیب دیگری نمی‌تواند جای او را بگیرد، و برای غیر او در قلب من جایی نیست.

محبوبی که از چشم و جسم من پنهان گردیده، اما محبوب من از قلب من پنهان نخواهد شد. 
 
 
 منبع: فارس

آخرین به روز رسانی در شنبه ، ۲۴ اسفند ۱۳۹۲ ، ۰۸:۳۸  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

پر بازديد ترين مطالب شگفت

ديگر سايتها

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی