پیام تبریک سامی یوسف برای انتخابات ریاست جمهوری

ایمیل پرینت PDF
Administrator

سامی یوسف خواننده جهانی ایرانی‌الاصل به تازگی در گفت‌وگویی با شرق ضمن تبریک انتخابات ریاست جمهوری به مردم ایران درباره علاقه‌اش به حضور در سرزمین مادری‌اش سخن گفته است. این خواننده 33ساله با نام اصلی سیامک رادمنش در سه سالگی به همراه والدینش ایران را به مقصد انگلستان ترک کرد و از آن پس در لندن بزرگ شد. نَسَبی آذری دارد و عربی می خواند که معجونی تمام عیار برای محبوبیت او در کشورهای شیعه و سنی است. همسر او مریم است؛ دختری آلمانی که به تازگی مسلمان شده و همواره با حجاب کامل در کنار یوسف به فعالیت می پردازد. بخش‌های برگزیده این گفت‌وگو را در ادامه می‌خوانید:

موسیقی باید شاکله‌ای مقدس داشته باشد

موسیقی برای من همواره بخشی از وجود من به‌عنوان یک انسان و یک شخصیت بامذهب بوده است. من رویکرد و نقطه نظری سنتی به موسیقی دارم؛ به این معنی که موسیقی باید شاکله‌ای مقدس داشته باشد و به بهبود روح و زندگی در مجموع، منجر شود. تا قبل از مدرنیته، هیچ‌گاه موضوعاتی مثل «موسیقی سکولار» یا «موسیقی صرفا برای سرگرمی/تنوع» مطرح نبود. حتی وقتی ما به موسیقی فولکلور ایرانی (یا حتی سایر ملل و فرهنگ‌ها) گوش می‌دهیم، نوعی احساس تقدس به ما دست می‌دهد. در هر حال، هدف من همواره این بوده که آثارم را بر مبنای این اصول ارایه کنم.
 

ستاره نیستم. یک خدمتگزار معمولی هستم
با تعبیر مجله تایم(ستاره راک جهان اسلام) راستش خیلی موافق نیستم. به نظر من، این یک توصیف نادرست از من و کارهای من در موسیقی است. من یک <<ستاره راک>> و در هیچ حالتی یک <<ستاره>> نیستم. من یک خدمتگزار معمولی هستم که تا جایی که از دستم بر می آید در این زمینه زیبا، یعنی موسیقی فعالیت می کنم. البته، من فکر نمی کنم که این عنوان با نیت بد یا منفی گذاشته شده باشد. غرب، اغلب همه چیز را از دریچه و چشم انداز خودش می بیند و از درک دیگر نقطه نظرات و رویکردها باز می ماند. به عنوان مثال، خیلی از مردم ساکن در غرب (به ویژه در زمینه روزنامه نگاری و رسانه)، نمی توانند درک کنند که چرا وقتی یک نفر راجع به عقاید و ایمانش می خواند، می تواند این همه <<موفقیت>> کسب کند و طرفداران زیادی داشته باشد. واقعیت این است که اگر هم من به <<موفقیتی>> نایل شده ام یا <<طرفدارانی>> دارم، به خاطر موسیقی من نیست، بلکه به خاطر برکتی است که از سوی آن حقیقت (خدا) و پیامبر شریفش به من نایل می شود. تمام احترام و برکت من در پرتو این نیروها حاصل می شود.
هیچ گاه ریشه هایم را از یاد نبرده ام
من به ایران عزیز عشق می ورزم و هیچ گاه ریشه هایم را از یاد نبرده ام. فارسی به طرز باور نکردنی ای یک زبان غنی است و من جدا دارم تلاش می کنم تا سطوح پیشرفته تری از این زبان را بیاموزم.
خیلی دوست دارم که کشور محل تولدم را از نزدیک ببینم
من چندین دعوتنامه عالی در این خصوص داشته ام که اتفاقا یکی از آنها از طرف وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و مرا به اجرای کنسرت در استادیوم آزادی دعوت کرده است که مثل یک آرزوی برآورده شده می شد اگر اتفاق می افتاد. متاسفانه، به دلیل تداخل کارها و برنامه هایم، هیچ وقت نتوانستم این کار را انجام دهم. البته، خیلی دوست دارم که کشور محل تولدم را از نزدیک ببینم. شما به ایران اشاره کردید و من نمی توانم به یکی از معلم هایم (که شاید یکی از مهم ترین فیلسوف ها و متفکران زنده معاصر باشد) یعنی پروفسور سیدحسین نصر اشاره نکنم؛ کسی که او را نه چندان پیش ملاقات کرده ام و اصالتا یک ایرانی است. در یکی از بحث هایمان به شوخی راجع به این موضوع صحبت می کردیم که چه خوب می شود اگر بتوانیم همزمان به ایران سفر کنیم. در هر حال، بله من بدون شک دوست دارم که هرچه زودتر بتوانم به ایران بیایم. امیدوارم که دوباره وزارتخانه فرهنگ و ارشاد اسلامی ما را دعوت کند و بتوانیم هرچه سریع تر با شما ایرانیان دیدار داشته باشیم.
امیدوارم خدا ایران را هرچه بیشتر در مسیر موفقیت و کامیابی قرار دهد
اول از همه، می خواهم به شما برای انتخاب رییس جمهور جدیدتان تبریک بگویم. امیدوارم خدا ایران را هرچه بیشتر در مسیر موفقیت و کامیابی قرار دهد. دوم اینکه، می خواهم به برادران و خواهران ایرانی ام تبریک بگویم و بگویم که آنها مردمانی شگفت انگیز هستند؛ مردمانی قوی، مبارز، متمدن و همیشه با غرور. با تقدیم عشق و دوستی.

 

منبع: شبکه ایران 

 


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتها

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی