خودتان لپ تاپ تان را بسازید

ایمیل پرینت PDF
Administrator

نکته جالب در خصوص این لپ‌تاپ این است که کاربران خود قادر به این هستند که با استفاده از پلاستیک ذوب شده و یک چاپگر سه بعدی آن را در منزل خود بسازند. این لپ‌تاپ که با نام Pi-Top شناخته می‌شود، شما را در آینده نزدیک از خرید هر گونه لپ‌تاپ بی نیاز خواهد ساخت.

 ورود چاپگر‌های سه بعدی به دنیای ما، تحول بزرگی محسوب می‌شود. امروزه این چاپگر‌ها منجر به آن شده‌اند که تقریبا هر چیزی که تصور آن را بشود کرد، از ربات‌ها تا اسلحه‌ و حتی ابزارهایی نظیر لپ‌تاپ و شاید در آینده گوشی‌های هوشمند را بشود به شکل سه بعدی چاپ و ‌استفاده کرد.

در همین رابطه اولین لپ‌تاپ چاپ شده با نام Pi-Top فروش خود را آغاز کرده ‌و در واقع به هر کسی این اجازه را می‌دهد تا در منزل خود با نصف بهای یک لپ‌تاپ ساخته شده توسط برند‌های مشهور، یک لپ‌تاپ چاپ کند.

ماه گذشته تیمی از مهندسان و کار‌آفرین‌های جوان در لندن از یک نمونه آزمایشی رونمایی کردند که اولین لپ‌تاپ چاپ شده تاریخ نام گرفت. امروز این تیم این لپ‌تاپ را ‌کامل رونمایی کردند.

این لپ‌تاپ بر روی بورد Raspberry طراحی شده و پک آن شامل تمامی مواد و قطعاتی است که برای ساخت آن نیاز دارید. همچنین یک راهنمایی کامل و جامع برای چاپ سایر قطعات مورد نیاز در این پک وجود دارد. تنها با ‌داشتن یک چاپگر سه بعدی هر شخصی قادر خواهد بود تا لپ‌تاپ خود را بسازد.

اکنون قادر هستید تا اقدام به ساخت لپتاپ خود کنید + فیلم


این تیم ‌در خصوص کار خود توضیح داده است: هدف ما این است که سخت‌افزار‌ها را نیز به اندازه نرم‌افزار‌ها در اختیار گذاریم و قابل دسترس سازیم و قدم اول در این مسیر، آن است که ساخت این لپ‌تاپ کاملا ساده و برای هر شخصی حتی بدون تخصص امکان پذیر باشد.

اکنون قادر هستید تا اقدام به ساخت لپتاپ خود کنید + فیلم


این تیم تمامی فایل‌های مورد نیاز برای چاپ سه بعدی قطعات را در پک خود به کاربران ارائه می‌کنند و تنها چیزی که کاربران به آن نیاز دارند، داشتن یک چاپگر سه بعدی ۵‌ + است.

اکنون قادر هستید تا اقدام به ساخت لپتاپ خود کنید + فیلم


این لپ‌تاپ تمامی قابلیت‌های یک لپ‌تاپ عادی را داراست و همچنین می‌تواند در هر رنگ ساخته شده و در عین حال شما می‌توانید نام خود را نیز ‌روی قاب آن درج کنید.

این طرح خلاقانه زایده تفکرات «رایان دانوود» مهندس فارق‌التحصیل ۲۳ ساله آکسفورد و «جسی لوزانو» ۲۷ ساله است. طراحان این ایده معتقدند ‌کار ایشان در آینده نزدیک می‌تواند تحولی اساسی در بازار لپ‌تاپ ایجاد کرده و همچنین دانش عمومی در خصوص سخت‌افزار و ساخت رایانه را افزایش دهد.

منبع: تابناک


آخرین به روز رسانی در سه شنبه ، ۲۰ آبان ۱۳۹۳ ، ۰۷:۵۴  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی