افراد شاغل به اندازه بخوابید

ایمیل پرینت PDF
Administrator

 ساعت کاری برای افراد شاغل در کلان شهرها متفاوت می گذرد اما در هر حال خستگی روزمره را با خود به همراه دارد هر فرد با توجه به ساعت کاری خود و نوع شغل خود می تواند برنامه ای را برای زمان استراحت خود تنظیم نماید که بتواند در‌آن زمان به بازسازی جسمی و روحی خود بپردازد.


وی عنوان کرد: افرادی که دارای شغل آزاد هستند امکان خواب بعداظهر را دارند که این استراحت می تواند بسیار برای تجدید قوا موثر باشد اما در بین افراد شاغل اداری امکان خوابیدن در بعد اظهر وجود ندارد بهتر است مشاغل آزاد در ساعات 12تا2 بعدازظهر یا 2 تا4 بخوابند افراد اداری که روزانه 10الی 12 ساعت به کار مشغول هستند باید ساعت خواب خود را به گونه ای تنظیم نمایند که زودتر بخوابند به گونه ای که 7 الی 8 ساعت خواب برای افراد اداری لازم است که این میزان نباید از 6 ساعت کم تر شود.

فرد می تواند در ساعت استراحت خود از مطالعه کردن، تلویزیون نگاه کردن و صحبت کردن با اعضای خانواده لذت بیشتری ببرد.

وی افزود: اگر فردی ساعت 5الی6 یا 7 بعداظهر بخوابد و بعد بیدار شود در خواب شبانه دچار اختلال شده و نمی‌تواند به راحتی بخوابد. افراد شاغل بهتر است که صبح ها قبل از رفتن به اداره ورزش های صبح گاهی و انواع نرمش ها را انجام دهند تا بدن آن ها آماده کار روزمره شود پیاده روی حتی می تواند در هنگام بعداظهر هم انجام شود به افراد شاغل توصیه می گردد که از غذاهای سبک و ساده استفاده نمایند وبین خوردن غذا و خوابیدن خود یک ساعت و نیم الی دو ساعت فاصله بیندازند.

وی در پایان گفت: نوع تجدید قوای جسمانی و روانی در افراد شاغل متفاوت است برخی با مطالعه کردن به این آرامش می رسند برخی با دیدن تلویزیون و بعضی هم با جهت اعضای خانواده به این آرامش می رسند که باید خود افراد بررسی کنند و ببینند که چگونه می توانند به آرامش جسمی و روانی خود برسند و روز کاری بعدی خود را پر نشاط تر شروع کنند.

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی