نتیجه بیدارماندن بیش از 17 ساعت

ایمیل پرینت PDF
Administrator
خواب را هیچگاه نباید دست کم گرفت و نمی توان از کنار فواید آن برای بدن به راحتی گذشت پس به همان اندازه که مراقب پوست یا اندام های بدن خود هستید باید نیم نگاهی نیز به خواب داشته باشید. در کنار خواب خوب می توانید بیش از دیگر مواقع به سلامت بدن خود امیدوار باشید.

در میان ما هستند افرادی که از خواب کافی بهره نمی برند این افراد همیشه بی خوابی می کشند و از این رو به بیماری های بیشتری نیز دچار می شوند. از بین بردن این بی خوابی ها لازم است تا دلایل اصلی آن را بشناسید تا سریع آن را از بین ببرید.

** کم خوابی ها خود می توانند نشانه ای از بدخوابی شما در گذشته باشند. همانطور که می دانید در یک روز 8 ساعت خواب نیاز است اما این نکته را در یاد داشته باشید که اگر کمتر از این زمان می خوابید ممکن است دچار مشکلاتی شوید برای حل این مشکل تنها کافی است تا چند روزی زمان خواب را درست کنید تا نشانه های بی خوابی از بین بروند.

** خواب های بعد از ظهر یکی دیگر از مواردی هستند که باید در نظر بگیرید. طبیعی است که بعد از ظهرها کم انرِژی باشید اما این نکته را در نظر بگیرید که خواب بعد از ظهر می تواند زمان خواب شما را از بین ببرد. اگر بسیار کم انرژی بودید می توانید یک خواب 30 دقیقه خیلی سبک داشته باشید. 
 
تحقیقات نشان داده که کسانی که بیش 17 ساعت بیدار بمانند، وضعیت تمرکز آن‌ها معادل کسی است که الکل خونش بیش از 5 درصد است.

دکتر خسرو صادق نیت متخصص طب کار گفت: افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند، با دو مشکل بهم خوردن برنامه خواب و بیداری مواجه هستند، که محرومیت از خواب کافی باعث کاهش تمرکز و افزایش خطا می‌شود.

وی افزود: مطالعات نشان داده کسانی که بیش از 17 ساعت بیدار می‌مانند، وضعیت تمرکز آن‌ها معادل کسی است که الکل خونش بیش از 5 درصد است.

صادق نیت ادامه داد: کسانی که شیفت شب کار می‌کنند، در اوج ساعات خواب آلودگی بدنشان قدرت تمرکز کمتری دارد و خطای جدی بیشتر است. به طوری که در این زمان به مدت چند ثانیه دچار عدم تمرکز و عدم هوشیاری می‌شوند که نمی‌تواند هیچ عکس العملی نسبت به اتفاقات اطراف نشان دهند که مثال بارز آن تصادفات در شب است.

وی خاطرنشان کرد: برای کاهش آسیب و جلوگیری از حوادث بهتر است افرادی که در شیفت شب کار می‌کنند، بهداشت خواب را رعایت کنند در صورت خواب آلودگی مدت زمانی را دست از کار بکشند و استراحت کنند
 

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ، ۱۲ فروردين ۱۳۹۳ ، ۱۲:۰۰  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی