غول ها، شما را در فضای اینترنت، اسیر کرده اند

ایمیل پرینت PDF
Administrator

قطعا می‌دانید که فیس‌بوک اطلاعات شما را در راستای تبلیغات جمع‌آوری می‌کند.‌ به تازگی این شبکه اجتماعی غول پیکر یک شبکه جامع و عظیم تبلیغات با نام Atlas را راه اندازی کرده و فن‌آوری پشت این شبکه عبارت است از چیزی که به آن ‌«بازیابی مبتنی بر افراد» یا People-Based Marketing می‌گویند و به فیس‌بوک اجازه رصد کاربران خود را می‌دهد. برای آنکه اطلاعات شما را در اختیار تبلیغات‌چی‌ها قرار دهد.

شاید فروش اطلاعات به تبلیغات چی‌ها‌قابل انتظار باشد؛ اما موضوع در خصوص بانک‌ها متفاوت است، این طور نیست؟ فیس‌بوک و «مستر کارت» به تازگی قراردادی دو ساله امضا کرده‌اند که بر پایه آن فیس‌بوک همین اطلاعات را در اختیار موتور Priceless مستر کارت قرار می‌دهد.

سه حقیقت که «آن‌ها» از شما پنهان میکنند!

البته فیس‌بوک توضیح داده ‌که اطلاعات کاملا محرمانه است و بانک تنها قادر به رصد افراد به شکل گروهی است؛ اما به هر حال این رده دوم از کسب و کارهایی است که از اطلاعات شما استفاده می‌کنند. حتی فیس‌بوک هم گویا به این ‌راضی نیست و دوست دارد وارد مراوده با کسب و کارهای حوزه سلامت ‌بشود.

2ـ وب کم شما، شما را می‌پاید‌


آیا از سیستمی استفاده می‌کنید که یک وب کم به آن متصل است؟ یا حتی از یک تبلت یا گوشی هوشمند! پس هکر‌ها و جاسوس‌ها اصلا دوست ندارند بدانید که احتمال فیلمبرداری از شما به سادگی وجود دارد.

سه حقیقت که «آن‌ها» از شما پنهان میکنند!


برای دسترسی به سیستم شما هکر‌ها و جاسوس‌ها از ابزارهای RAT یا Remote Access Tool استفاده می‌کنند. خوشبختانه RAT نیازمند دریافت مجوز از سوی شماست و این به آن معناست که هکر و جاسوس ما باید از یک ترفند برای این موضوع استفاده کند. ویروس‌ها، ایمیل‌های آلوده و لینک‌های حاوی کد مخرب، همگی ابزارهای هکر‌ها برای این کار هستند.

از آنجا‌ که روش‌های نفوذ به سیستم کاربران بسیار پیچیده و غیر قابل جلوگیری شده، گویا بهترین کار این است که وب کم خود را با یک تکه کاغذ به سادگی بپوشانید؛ اما هیچ‌گاه فراموش نکنید که احتمالا کسی پشت این کاغذ و درون وب کم شما هست.

توجه کنید که تمام داده های اینترنت به ایالات متحده منتقل شده و از آنجا دوباره به کاربران اینترنت در سراسر جهان باز می گردد. از طرفی دسته بندی، پردازش، و تجزیه تحلیل داده ها و استخراج دانش (یعنی چیزی که قبل از تحلیل داده ها نمی دانسته ایم) از آن می تواند برای مجریان آن بسیار سودمند باشد. حالا این دانش می تواند در حد "گرایش مردم به یک مدل خاص موبایل یا لپ تاپ" باشد، یا در سطحی بسیار بالاتر و پیچیده تر.
... پس شک نکنید که متولیان مراکز اصلی اینترنت (همچون گوگل) از این طلای ناب نمی گذرند و دانش حاصله را به متقاضیان آن می فروشند.

منبع: تابناک


آخرین به روز رسانی در سه شنبه ، ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ، ۲۳:۰۷  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی