چرا زنان دو برابر مردان "چاق" مي‌شوند؟

ایمیل پرینت PDF
Administrator

 زناني که فکر مي‌کند مردان بيشتر اضافه وزنشان در ناحيه شکمي است اشتباه فکر مي‌کنند زيرا آقايان هنگامي که چاق مي‌شوند به يک نسبت در کل بدنشان چاق مي‌شوند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند، هنگامي که زنان نمي‌توانند درباره‌ي وقايع موجود در زندگي صحبت کنند و دوستان ثابت و پابرجايي در زندگي نداشته باشند اقدام به "پرخوري" كرده و اضافه وزن پيدا مي‌کنند.

بررسي‌ها نشان مي‌دهند، خانم ها دردها را بيشتر از آقايان احساس مي‌کنند و درد از جمله عواملي است که سبب چاقي و "افزايش وزن" در خانم ها مي‌شود.

گفتني است زنان بيشتر درگير پاسخ احساسي‌شان نسبت به آسيب هستند که اين خود ممکن است درد را شديد کند 61 درصد زنان اضافه وزن و چاقي‌شان ناشي از استرس هاي عصبي و پرخوري‌هاي عصبي است.

زنان کمتر از مردان روابط اجتماعي دارند و گستردگي‌هاي ارتباطاتشان محدود است از اين رو سوخت و ساز کالري در بدن آنها به حداقل مي‌رسد زيرا روابط اجتماعي نقش مهمي در کالري سوزي و افزايش سوخت و ساز در بدن خانم ها دارد.

نتایج مطالعات محققان دانمارکی نشان می‌دهد احتمال آن که زنان چاق پس از وضع حمل به سکته قلبی و مغزی مبتلا می‌شوند، بیشتر از زنان دیگر است.


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی