توصیه پرفسور رضا به دانشجویان/ بودجه تحقیقاتی دانشگاه‌های آمریکا از وزارت دفاع تأمین می شود

ایمیل پرینت PDF
Administrator
پرفسور فضل الله رضا خطاب به جوانان با تاکید بر اینکه جوانان اگر می‌خواهند در غرب تحصیل کنند اول تحقیق کنند،گفت: اگر جوانان قصد دارند خدمت کنند به کشور بازگردند و به کشور خدمت کنند چراکه غرب آنقدر فقیر ندارد که نیاز به برج سازی داشته باشند. 

پرفسور رضا- محقق برجسته ایرانی در مراسمی که به مناسبت نکوداشت وی در دانشگاه تهران با قدردانی از همه کسانی که در این مراسم حضور دارند، افزود: درود فراوان به 4 میلیون دانشجوی ایرانی که در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه و موسسات آموزش معرفت که برای سربلندی کشور برنامه ریزی کرده‌اند.

وی با اشاره به شرایط تحصیلی خود در زمان ورود به دانشکده فنی دانشگاه تهران اظهار داشت: در سال 1313 که در این دانشکده پذیرفته شدم معلمان دانشکده مانند معلمان امروز فرهیخته نبودند ضمن آنکه آزمایشگاه و کتابخانه نیز نداشتیم.

پرفسوررضا با تاکید بر اینکه امروز دانشگاه ارتقای زیادی یافته است، خاطر نشان کرد: این پیشرفت مرهون پایداری و استقامت و مرهون جهان دانش و فناوری است.

این محقق ایرانی، با اشاره به برخی مشکلات تحصیلی و آموزشی ایران در زمان ریاست وی در دانشگاه تهران یادآور شد: با ایجاد تغییراتی در نظام آموزشی موجب شد که در صورت رد شدن دانشجویی از درسی تنها همان یک درس را تکرار کند.

وی خطاب به جوانان دانشجوی حاضر در مراسم یادآور شد: جوانان رسانه‌های کشورهای پیشرفته آمریکا و اروپا را گوش می‌دهند این رسانه‌ها کارشان این است که حقوق بگیرند و موضوعاتی را که این کشورها می‌خواهند بزرگنمایی کنند که برخی از آنها خیالی است.

پرفسور رضا با بیان اینکه میان واقعیت و حقیقت فاصله بسیاری وجود دارد، ادامه داد: آنچه که من در آمریکا یادگرفتم این بود که بودجه پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه آمریکا از سوی وزارت دفاع تامین می‌شود که به نظر من این امر بیشتر آنها را از معنویات دور کرده است.

وی اضافه کرد: از این رو اگر جوانان می‌خواهند به غرب بروند ابتدا تحقیق کنند، بروند و تحصیل کنند و پس از مدتی به کشور بازگردنند.

پرفسور رضا تاکید کرد: اگر جوانان قصد دارند تا خدمت کنند به کشور بازگردندند و به کشور خدمت کنند چراکه غرب آنقدر فقیر ندارد که نیاز باشد برای آنها برج بسازیم. 
 
 
منبع: مهر 

آخرین به روز رسانی در پنجشنبه ، ۳۰ آبان ۱۳۹۲ ، ۲۳:۴۴  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی