هلی کوپتری که هواپیمای مسافربری را بلند می کند!

ایمیل پرینت PDF
Administrator

روسها همواره در زمینه تولید تجهیزات نظامی بزرگترینها را ساخته اند. از بزگترین بمب افکن (توپولوف 160) و جنگنده (میگ31) جهان گرفته تا بزرگترین زیردریایی (کلاس تایفون)، همگی ساخت روسها هستند. طبق عادت روسها، بزرگترین هلیکوپتر عملیاتی جهان نیز ساخت مردان شرق ولگا است.

بزرگترین هلیکوپتر عملیاتی جهان (+عکس)


 


میل26 یک هلیکوپتر حمل‌ونقل چندمنظوره است که با 40 متر طول و حداکثر وزن 56 تنی خود بزرگ‌ترین و پرقدرت‌ترین هلیکوپتر تولید شده جهان می‌باشد. میل26 اولین هلیکوپتر مجهز به روتورهای 8 پره با قدرت 11400 اسب بخار می‌باشد که توان حمل 20 تن بار یا 90 سرباز را جهت ماموریت‌های نظامی و غیرنظامی به آن می‌دهد.

اولین پیش‌نمونه این هلیکوپتر در دسامبر 1977 ساخته شده و تا سال 2015 حدود 310 فروند آن تحویل مشتریان شده است.


 

بزرگترین هلیکوپتر عملیاتی جهان (+عکس)


 

از رکوردهای جالب این غول روسی می‌توان به جابجا کردن انواع هواپیما و هلیکوپترهای آسیب دیده، نفربرهای زرهی، ژنراتورهای برق چند تنی و سرعت 295 کیلومتر بر ساعتی آن اشاره کرد.


 

استفاده از میل26 تنها مختص به امور نظامی نبوده و این بالگرد توانا همواره در فجایع طبیعی در خدمت دولتها و سازمان ملل بوده است.

با روند کنونی استفاده از پهپادها و کوچک شدن هواگردها به احتمال زیاد میل26 رکورد بزرگترین هلیکوپتر تاریخ را برای دهه ها در اختیار خود خواهد داشت.


 

منبع: خرداد


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی