شگفتي آمريکايي‌ها از اقدام شجاعانه خلبان ايراني‌

ایمیل پرینت PDF
Administrator

فرود موفق يک خلبان جوان ايراني در يکي از مسيرهاي شلوغ و برفي شهري در ايالت آلاسکا مورد توجه رسانه‌هاي آمريکا قرار گرفته است.

آرمین تبریزی(سمت چپ) در کنار مربی خود
به نوشته روزنامه «ابتکار»، آرمين تبريزي،خلبان 27 ساله که توانست با نقص فني در هواپيماي خود آن را با موفقيت در خياباني شلوغ به زمين بنشاند به يک چهره در آمريکا تبديل شده است. اين خلبان که به تازگي گواهي آموزش پرواز خود را هم دريافت کرده در گفت و گو با رسانه‌ها اعلام کرده که در هنگام پرواز با دو سرنشين ديگر موتور هواپيما دچار نقص عمل‌کرد شده و به خاطر از دست دادن قدرت پيشرانه دست به فرود اضطراري زده است. به علت شرايط فني هوايپما آرمين تبريزي تصميم مي‌گيرد تا فرود خود را در يکي خيابان‌هاي شلوغ شهر آنکوريج در ايالت آلاسکا انجام دهد که اتفاقاً با برف پوشيده شده بود.

اين خلبان جوان با عبور از چرا‌غ‌هاي سبز راهنمايي وقتي مي‌بيند که ترافيک مسير با عبور از يک چراغ قرمز به شکلي است که مي‌تواند فرود را انجام دهد با خونسردي هواپيماي مدلCessna 172RG خود را به زمين مي‌نشاند. با وجود برخورد با موانع جاده آرمين تبريزي و دو سرنشين ديگر هواپيما هيچ جراحتي نديدند. تبريزي در مصاحبه‌اي گفته است که از سالم بودن همه در اين پرواز خوشحال است و تا زمان مشخص شدن نتيجه تحقيقات نمي‌تواند درباره علت نقص فني حرفي بزند. گفته مي‌شود پرواز اين خلبان براي کنترل وضعيت هواپيما بوده است.

منبع: تابناک


آخرین به روز رسانی در سه شنبه ، ۲۴ دی ۱۳۹۲ ، ۰۸:۱۹  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی