مستندی از مبارزات و مرگ مشکوک نوه مالکوم ایکس

ایمیل پرینت PDF
Administrator

«مالکوم لطیف شباز» طی یک اتفاق به زندان می رود و در زندان با برخی از سیاه پوستان مسلمان آمریکایی آشنا می‌شود که به دنبال این آشنایی به واقعیت تفکرات پدربزرگ خود «مالکوم ایکس» و خدمتی که در راه شناساندن دین اسلام در آمریکا کرده است پی می‌برد.

لطیف شباز پس از آزادی از زندان درباره دیدگاه های ایدئولوژیک پدربزرگ خود مطالعه کرد و ادامه دهنده راه او در عرصه تبلیغ دین اسلام در آمریکا شد و پس از مدتی مسلمانی خود را رسما اعلام کرد.

 

شباز پس از اینکه فعالیت های خود در حوزه اجتماعی را آغاز کرد به شکل رسمی اعلام کرد که شیعه شده است. شیعه شدن شباز باعث شد تا مورد توجه قرار گیرد و در نهایت از سوی دولت آمریکا تحت فشار و تهدید و تعقیب قرار گرفت.

«مالکوم لطیف شباز» برای حضور در همایش هالیوودیسم که در جشنواره سی و یکم فیلم فجر برگزار شد، از سوی ایران دعوت شد اما هنگامی که برای حضور در این همایش راهی ایران شد در فرودگاه آمریکا بازداشت و یک هفته در بازداشتگاه ماند و به محض اینکه کنفرانس به پایان رسید از بازداشتگاه بیرون آمد.

پس از این ماجرا شباز تلاش کرد تا از آمریکا خارج شود ولی هر بار به دلایل مختلف با موانعی مواجه و در نهایت موفق به فرار از آمریکا شد اما به محض خروج از آمریکا به شکل مشکوکی کشته شد.

«شباز میراث خانوادگی» نام مستند بلندی به کارگردانی فرود عوض‌پور است که مبارزات و مرگ مشکوک مالکوم لطیف شباز، نوه مالکوم ایکس رهبر سیاه‌پوستان مسلمان آمریکا را به تصویر می‌کشد.  این مستند روایتی از مبارزات و مرگ مالکوم لطیف شباز است که به طرز مشکوکی در مکزیک کشته شد. 

این مستند در حال حاضر به صورت دانلودی در فروشگاه اینترنتی سینمامارکت http://CinemaMarket.ir  به فروش می‌رسد.

منبع: جشنواره فیلم عمار 


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی