فاکس نيوز: اوباما بايد جايزه صلح نوبل را پس دهد

ایمیل پرینت PDF
Administrator
"جنين پيرو"، قاضي سابق آمريکايي و مجري فاکس نيوز، در بخشي از تحليلي که درباره سوريه قرائت کرد گفت: آيا باراک اوباما، رييس جمهور آمريکا، انتظار دارد مردم اين کشور، پس از تمامي بلاهايي که تاکنون سرشان آمده است، کورکورانه از او تبعيت کنند و وارد جنگ جديدي در خاورميانه شوند؟ 

وي افزود: رييس جمهور آمريکا اکنون به دنبال دريافت تأييد‌ کنگره اين کشور است تا به قول خودش چند روز از راه دور حمله برق آسا به سوريه کند، بدون اين که قصد داشته باشد نظام اين کشور را عوض کند.

اوباما عنوان کرده است، پس از اين حملات که توبيخي براي بشار اسد، رييس جمهور سوريه تلقي خواهد شد، آمريکا به مداخله نظامي خود در سوريه پايان خواهد داد. 

با اين حال هم اکنون کشتي‌هاي جنگي آمريکا و روسيه در نزديکي سواحل سوريه در درياي مديترانه حضور پيدا کرده‌اند و تعداد نامعلومي از زيردريايي‌ها نيز وارد همين آب‌ها شده‌اند. به علاوه قايق‌هاي تندروِ ايراني در آب‌هاي خليج فارس، که کشتي‌هاي جنگي ديگر آمريکايي در آنجا حضور دارند در ترددند. 

جنين پيرو اضافه کرد، هيچ ضمانتي وجود ندارد که موشک‌هاي هزار پوندي توماهاوک آمريکا که قرار است به سوريه شليک شود، باعث کشته شدن زنان و کودکان نشود. آيا آمريکا نيز اين زنان و کودکانِ سوري را صرفاً تلفات جانبيِ عمليات خود تلقي خواهد کرد؟ 

مجري اين شبکه در خاتمه به برخي از دروغگويي‌هاي اخير رييس جمهور آمريکا اشاره کرد و گفت، اوباما ديگر اعتبار خود را از دست داده و آمريکا به "ببري کاغذي" تبديل شده است، زيرا ديگر هيچکس در جهان از آمريکا نمي‌ترسد. خطوط قرمزي که اوباما ترسيم کرده، بيشتر شبيه به چراغ سبز است. اوباما که به جنگ‌افروزي‌هاي خود ادامه مي‌دهد و جان جوانان آمريکايي را به خطر مي‌اندازد، بايد جايزه نوبل صلح خود را پس دهد، زيرا ما نمي‌خواهيم جنگ جهاني سوم راه بيفتد. 

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی