بزرگترین فریب در تاریخ معاصر است

ایمیل پرینت PDF
Administrator
دروغ‌ها بار سنگيني بر دوش گويندگان آنها مي‌گذارند؛ باري که در مرور زمان همچون پيچکي هرز رشد کرده و شاخه‌هاي فريبکاري آن در هم تنيده مي‌شوند؛ شاخه‌هايي که ميوه‌هايش دروغ‌هاي بيشتر است.

مي‌دانم که پذيرش حقايق از سوي برخي از مردم در مورد دولت کشورشان دشوار است؛ حقايقي که فلسفه شخصي مردم به طور خود کار آنها را رد مي‌کند. من همچنين مي‌دانم همين گروه از مردم که روايت «رسمي» در مورد حملات ۱۱ سپتامبر و مرگ اسامه بن لادن را باور دارند، اين توانايي را دارند که برخي حقايق را ناديده بگيرند. آنها دانش خود را سرکوب مي‌کنند تا توهمي شخصي را حفظ کنند. عقل سليم و جرات مردم امريکا که زماني به کنجکاو بودن شناخته مي‌شدند، از بين رفته است.

سياستمداران و رسانه‌ها مردم امريکا را وادار به پذيرش داستاني غير ممکن کرده‌اند؛ داستاني که مدت‌ها پيش، زماني که بن لادن دوست امريکايي‌ها بود، آغاز شد. در جريان جنگ داخلي افغانستان در دهه ۸۰ ميلادي بود که بن لادن و ديگر جنگ سالارهاي افراطي از طريق برنامه‌اي تحت عنوان «القاعده» مورد حمايت سازمان اطلاعات مرکزي امريکا (سيا) قرار گرفتند؛ برنامه‌اي که براي تقويت اقدامات نظامي عليه اتحاد جماهير شوروي ايجاد شده بود. 

بعد از آن، اسامه بن لادن عامل و مسئول حملات تروريستي عليه امريکا معرفي ‌شد اگرچه خود وي به طور مکرر اين اتهامات را مي‌کرد.

بعد از دسامبر ۲۰۰۱ بود که بن لادن به عنوان يک چهره ويديويي (به دليل پيام‌هاي ويديويي خود) ظاهر شد و ناگهان لحن خود را در مورد حملات ۱۱ سپتامبر تغيير داد و علنا مسئوليت آن را پذيرفت. دسامبر ۲۰۰۱ دقيقا زماني بود که به مجموعه غارهاي توره بوره در افغانستان حمله شد. اگرچه طبق روايت رسمي، بن لادن به نوعي از اين حمله گريخت، اما افرادي وجود دارند که اعتقاد دارند وي طي حمله به توره بوره کشته شد. اين يک واقعيت پذيرفته شده است که امريکا تصميم گرفت گروه‌هاي پياده نظام خود را براي دستگيري بن لادن، آن هم در وقتي که زمان بسيار مناسب بود، اعزام نکند. 

طي مرور زمان، بسياري از مردم در مورد اين تروريست بدنام به فکر فرو رفتند. آنها در عجب بودند که چگونه مردي به شدت بيمار با کليه‌هايي از کار افتاده، مي‌تواند در يک غار تحت دياليز قرار گرفته و از سوي ديگر «تهديد»هاي خود عليه امريکا را عملي کند؛ امري که جنگ‌هايی دهشتناک عليه مردم مسلمان در کشورهاي افغانستان و عراق را در پي داشت. 

جيمز بليتز از نشريه فاينانشال تايمز، ۱۹ ژانويه ۲۰۱۰ نوشت:

«بسياري از کارشناسان تروريسم امروز اين ايده را که جنبش القاعده در تمام سطوح خود تحت رهبري آقاي بن لادن و دستيارانش - که در مناطق قبيله‌اي پاکستان مستقر هستند - رد مي‌کنند. علي رغم اينکه آقاي بن لادن همچنان نفوذ عقيدتي گسترده‌اي روي برخي تندروهاي اسلام گرا دارد، کارشناسان مي‌گويند القاعده طي گذشت سال‌ها به جنبش‌هاي غير مرتبط منطقه‌اي که نزديکي کمي با يکديگر دارند، انشعاب يافته است.»

مارک سيگمن، روانکاوي که مدت‌ها در مورد شبکه‌هاي تروريستي مطالعه کرده است، مي‌گويد، نام القاعده «اکنون تنها برچسبي سست براي جنبشي است که ظاهرا غرب را هدف قرار داده است. يک نهاد هماهنگ کننده و نظارتي در اين رابطه وجود ندارد. ما تمايل داريم که نهادي مرموز به نام القاعده در ذهن خود درست کنيم اما اين با حقيقتي که با آن روبرو هستيم، فاصله دارد.»

بيشتر مردم امريکا همچنان در ارتباط با اينکه بن لادن ايفاي نقش در حملات ۱۱ سپتامبر را به طور مکرر تکذيب می‌کرد، در جهل به سر مي‌برند. در همان روزهايي که جرج دبليو بوش حرف از اين مي‌زد که بن لادن مسئوليت حملات را پذيرفته است، خود بن لادن هرگونه ارتباط با اين حملات را رد مي‌کرد. اين موضوعي مستند و ثبت شده است. 

گروه توسعه نيروهاي ويژه دريايي امريکا (گروه سيل ۶)

اعضاي گروهي که گفته مي‌شود اسامه بن لادن را در ابيت آباد پاکستان پيدا کرده و کشتند، يعني گروه سيل ۶ (SEAL Team ۶) مدتي بعد در ۶ آگوست ۲۰۱۱ در جريان جنگ افغانستان و در بدترين سانحه هوانوردي نيروهاي خارجي در اين کشور کشته شدند. آنها، سوار بر بالگردي قديمي، بدون پشتياني و ناظر هوايي در حال حرکت به سمت يک پايگاه طالبان در وادي تنجي بودند که به گفته دولت امريکا، بالگرد آنها در پي هدف قرار گرفتن از سوي شبه نظاميان سرنگون شد.

اجساد اين گروه بدون اجازه خانواده‌هاي آنها خاکستر شد و اين باعث شد بيشتر خويشاوندان آنها خشمگين شده و از خود بپرسند که چرا ارتش چنين تصميمي گرفته است. به آنها گفته شد که اجساد پسران آنها بعد از اين سانحه سوخته و ديگر قابل شناسايي نيست و اين در حالي است که چارلز استرنج، پدر مايکل استرنج، يکي از اعضاي گروه سيل ۶ از طريق تحقيقات خود پي برد که جسد پسرش تا حدي که قابل شناسايي نباشد، نسوخته بود.

مسئله ديگر، بخش عجيب اين داستان است که طي آن يک پيشواي مسلمان بالاي اجساد گروه سيل ۶ ايستاده و ظاهرا آنها را نفرين مي‌کند. مي‌دانم که چنين روايتي احمقانه به نظر مي‌رسد اما دست کم چيزي بسيار نزديک به آن رخ داده است. اين مردان جوان، غربي بودند و هيچ کشيش يا مرد مذهبي مسيحي وجود نداشت؛ صرفا يک پيشواي مسلمان. به اعتقاد من ماجراي اين پيشوا توطئه‌اي بود براي منحرف کردن اذهان از سوالات منطقي که خانواده‌هاي قربانيان يعني افرادي مانند چارلز استرنج مطرح مي‌کردند. چارلز استرنج مي‌خواهد بداند چرا پسر وي توسط دولت کشور خود او به کام مرگ فرستاده شد. وي مي‌گويد، حتي ۱۰ دقيقه طول کشيد تا امريکايي‌ها فهميدند که به کدام بالگرد حمله شده بود. همچنين مدارکي در دست است که نشان مي‌دهد در مورد پيشروي اين بالگرد، به طالبان اطلاع رساني شده بود. 

چرا اعضاي گروه سيل ۶ بايد کشته مي‌شدند؟

پاسخ ساده است. اعضاي گروه‌ سيل ِ نيروي دريايي از بهترين جنگجوياني هستند که جهان تاکنون به خود ديده است و آنها به شرافت و صداقت اهميت مي‌دهند. من تصور مي‌کنم همه آنها مي‌دانستند که اسامه بن لادن در آن خانه در ابيت آباد حضور نداشت و دير يا زود بالاخره يکي از اعضاي اين گروه در اين مورد سخن مي‌گفت. فکر مي‌کنم موضوع به همين سادگي است. حضور آن پيشوا تنها براي منحرف کردن اذهان بود و درواقع تاکتيکي بود تا خشم عمومي دوباره به سمت مردم مسلمان معطوف شود؛ مسلماناني که ابدا هيچ نقشي در آغاز اين جنگ طولاني و تلخ نداشتند. 

باراک اوباما رئيس جمهور امريکا به ما گفته است که به منظور احترام به برخي سنن اسلامي، جسد اسامه بن لادن به داخل دريا انداخته شد و تمام جهان مي‌دانست که اين اظهارات چقدر عجيب است؛ با وجود اين کسي اين اظهارات بي‌معني را به چالش نکشيد. اکنون هم بدن اعضاي گروه سيل ۶ همگي سوزانده و خاکستر شده‌اند؟ اين رويه‌اي مرسوم در ارتش امريکا نيست. دقيقا مانند ماجراي بن لادن، شواهد و مدارک در مورد آنچه حقيقتا رخ داده، براي هميشه از ميان برده شد.

مدارک و شواهد را مطالعه کنيد؛ گزارش‌هاي ويديويي را ببينيد؛ اين مقاله را به اشتراک بگذاريد و از مردم بخواهيد که با نمايندگان خود در کنگره ارتباط برقرار کرده و خواستار تحقيق کنگره در مورد اين حادثه دلخراش که سوالات بي‌جواب بسياري به جا گذاشت، شوند. ماجراي مرگ اعضاي گروه سيل ۶ و ديگر امريکايي‌ها، ماجرايي است که طي آن نيروهاي نظامي شرافتمند امريکا که اطلاعاتي محرمانه داشتند، از ميان رفتند.
 
 
مترجم: احسان فتاحي
 
 
منبع: پرس تی وی 
  

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی