چه دیکشنری انتخاب کنم؟

ایمیل پرینت PDF
Administrator

حتما شما هم با این سوال مواجه شده اید که من میخواهم برای آزمون آیلتس یا تافل خود را تقویت کنم یا اینکه یا مطالعات آموزش زبان خارجی خود را آغاز کنم ولی نمیدانم از چه دیکشنری استفاده کنم آیا از دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی مثل  آکسفورد، کمبریج یا مریام استفاده کنم یا فرهنگ های انگلیسی به فارسی مثل فرهنگ آریانپور و ...؟ چه روشی برای من مناسب است؟

در پاسخ باید گفت که سوال خوبی مطرح شده است. برای یک حرکت درست، علاوه بر برنامه، ابزار نیز مهم است. شما باید دیکشنری استاندارد و حرفه ای متناسب با دایره لغات و سطح خودتان انتخاب کنید. بر این اساس میشود دیکشنری ها را به سه سطح طبقه بندی کرد. شما با توجه به سطح معلوماتتان، یکی از دسته ها را تعیین و گزینه های آنرا انتخاب کنید.

1- دیکشنری سطح ابتدایی (Basic یا elementary)

در این دسته، دکشنری ها، زبان بسیار ساده ای دارند که شامل واژگان همین سطح هست و مثال ها و همچنین تعاریفشان ساده و قابل فهم هستند. یادتان باشد که نباید هیچ لغت فارسی داشته باشد فقط تک زبانه باشد.

دیکشنری پیشنهادی برای سطح مبتدی:

·         Longman Basic Dictionary of American English

·         Oxford Essential Dictionary

·         Longman Dictionary of American English

·         Oxford American WordPower Dictionary: For Learners of English

·         Longman Dictionary of Contemporary English

·         Oxford Advanced Learner's Dictionary 9th edition

·         Cambridge Advanced Learner's Dictionary 4th edition

2- دیکشنری سطح متوسط یا Intermediate

وقتی دوره ی ابتدایی را طی نمودید و به دوره ی متوسط رسیدید، دیکشنری مبتدی دیگر جوابگوی شما نخواهد بود. برای همین شما به دیکشنری متناسب با سطح متوسط نیاز پیدا می کنید. دیکشنری های پیشنهادی برای سطح متوسط عبارتند از:

3- دیکشنری سطح پیشرفته یا Advanced

در مرحله ی پیشرفته شما نیاز دارید که به دنبال مثال های حرفه ای تری باشید.  دیکشنری پیشنهادی برای سطح پیشرفته:

آخرین نسخه موجود مربوط به دیکشنری آکسفورد (ویرایش 9) و لانگمن (ویرایش 6) هست. نرم افزار قفل شکسته آکسفورد هم اکنون در بازار ایران موجود هست.

نسخه ی آنلاین (وب سایت) دیکشنری های فوق نیز موجود هست که میتوانید به راحتی استفاده کنید: LongmanOxfordCambridge

دانلود رایگان دیکشنری سه زبانه

شما متناسب با نیازتان می توانید از دیکشنری های قابل نصب بر روی گوشی یا ویندوز استفاده کنید. در مورد نسخه اندروید یا آیفون با یک جستجوی ساده میتونید از وبسایتهای ایرانی انها را دانلود کنید. مثلاً: دیکشنری لانگمن اندروید

خوشبختانه فهرست دیکشنری ها برای نصب روی گوشی ها، بسیار طولانی است. یک نمونه  منحصر به فرد که برای آموزش توام زبان انگلیسی و عربی مناسب استفرهنگ سه زبانه دانا است که به طور رایگان از سایتهای ارائه برنامه های اندروید مثل بازار یا ایران اپس می توانید دانلود کنید. این فرهنگ حدود 350 هزار واژه انگلیسی و عربی به همراه ترجمه فارسی و ترجمه معکوس آنها را دارد. تصاویر محیط نرم افزار :

دانلود از مایکت

دانلود از ایران اپس 

دانلود از کافه بازار 

مطالب مرتبط

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ، ۱ مرداد ۱۳۹۶ ، ۱۲:۱۵  

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید