ناوهواپیمابر ارتش انگلیس به فروش گذاشته شد

ایمیل پرینت PDF
Administrator
ارتش بریتانیا که با مشکلات مالی روبه رو است اعلام کرد در جستجوی مشتری برای فروش تنها ناو هواپیمابر خود است.

به گزارش رویترز، ارتش بریتانیا اضافه کرد آماده دریافت پیشنهاد قیمت از سوی شرکت ها، انجمن های خیریه و سازمان های مختلف برای خرید این ناوهواپیمابر است.

این ناوهواپیمابر ارتش بریتانیا که در معرض فروش گذاشته شده؛ "ایلاستریاس" نام دارد و در بسیاری از جنگ های دریایی این کشور حاضر بود و به یکی از نمادهای نیروی دریایی سلطنتی بریتانیا تبدیل شده است.

این ناوهواپیمابر در دهه 70 قرن میلادی گذشته ساخته شد و با طول 210 متر و وزن 22 هزار تن، به مدت 23 سال در نیروی دریایی بریتانیا فعالیت کرد.

فعالیت در انتقال تجهیزات نظامی در جنگ های خلیج فارس و خارج کردن شهروندان بریتانیا از سیرالئون از جمله ماموریت های مهم این ناوهواپیمابر است.

سخنگوی وزارت دفاع بریتانیا گفت: افراد و شرکت ها از خارج از بریتانیا نیز می توانند پیشنهاداتی را برای خرید این ناوهواپیمابر ارائه کنند اما خریدار باید این شناور یا بخشی از آن را در بریتانیا نگه دارد زیرا این شناور بخشی از میراث این کشور است.
البته این سخنگوی به طور مشخص درباره حجم و اندازه "بخشی" از این ناوهواپیمابر چیزی نگفت.

بریتانیا قبل از این، دو ناوهواپیمابر بازنشسته این کشور به نام های "ارک رویال" و "انفنسیبل" را در مزایده عمومی در سال 2011 به فروش رساند.  فروش به صورت "خرده فروشی" سرنوشت این دو ناوهواپیمابر بود.

تصمیم گیری نهایی درباره آینده این شناور و انتخاب بهترین پیشنهاد خرید، تنها پس از خروج کامل این ناوهواپیمابر از ماموریت های دریایی در اواخر سال 2014 اتخاذ می شود.

بریتانیا هم اکنون در حال ساخت دو ناو هواپیمابر جدید است که در سال 2017 وارد نخستین ماموریت های دریایی خود خواهند شد.


ناوهواپیمابر بریتانیایی ایلاستریاس (سمت راست) در کنار ناوهواپیمابر آمریکایی یو اس اس جان استینس در خلیج فارس  
منبع: عصر ایران 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی