چگونه برای داشتن آینده شغلی موفق، تغییری بزرگ در زندگی ایجاد کنیم؟

ایمیل پرینت PDF
Administratorچگونه باید تغییری بزرگ در زندگی ایجاد کنیم؟ دوشنه

 تغییر شغل مانند یک تعهد بزرگ به نظر می رسد. هر چه کاری که قرار است آغاز کنید بزرگ باشد، می توانید استوارتر باشید. اما نباید مغرور شوید. در حقیقت، اگر شما این چهار گام را بردارید، راه هایی هستند که پیوسته به شما انگیزه می دهند. 

 

گام 1. حفظ امید

 بدون امید به سختی می توانید خود را متقاعد کنید که شانسی برای موفقیت دارید. پس، اصلاً چرا باید تلاش کرد؟ اگر اینطور فکر کنید، احتمالاً حتی گام اول را هم برنخواهید داشت.  

چگونه امید به دست می آورید؟ این کار بستگی به این دارد که همیشه گزینه هایی داشته باشید. این بدان معنا نیست که فقط یک راه برای رسیدن به خودباوری، تغییر رفتار یا به دست آوردن شغل وجود دارد؛ یا اینکه فقط باید یک هدف را دنبال کنید. همیشه یک برنامه جایگزین و طرح پشتیبان داشته باشید تا اگر کی از ره ها نتیجه نداد، بتوانید راه دیگر را امتحان کنید.  

 

گام 2. خودباوری

 شما منحصر به فرد هستید، اما نه به این خاطر که مهارت خاصی دارید یا در مورد موضوعی خاص، اطلاعات زیادی دارید. افراد زیادی آن مهارت ها و معلومات را دارند. آنچه که شما را منحصر به فرد می سازد شیوه به هم پیوند دادن آن موارد به یکدیگر است. مهارت ها و معلومات خود را مرواریدهایی با اندازه های مختلف در نظر بگیرید. کار شما این است که این مرواریدها را در یک گردنبند به هم بدوزید. طریقه انجام این کار شما را منحصر به فرد می سازد. هیچ کس دیگری مرواریدها را به شیوه شما به هم نمی دوزد.  

 

گام 3. ترسیم آینده خود

 هر چه بیشتر انجام کارهای معنادار یا حتی ایده آل را در ذهن داشته باشید، خود را برای تحقق بخشیدن به آن ذهنیات، قدرتمندتر خواهید یافت. و بنابراین، امیدوارتر خواهید شد. شرط اول برای ساخت آن تصویر از آینده مثبت این است که خود را بیشتر بشناسید. اگر یک روز از "تجدیدنظر در رفتار" یا "اشتغال به شغل مورد علاقه" شما گذشته باشد، شما شروع به شناخت خود کرده اید. 

راه دیگر برای داشتن دید مثبت نسبت به آینده این است که افرادی را که تجربه تغییر رفتار موفق داشته اند پیدا کرده و با آنها صحبت کنید. مطمئناً، حکایت های اخطارآمیزی از افرادی که شرایط بسیار سختی در دوران تغییر مسیر داشته اند خواهید شنید. بعضی ها ممکن است که با شکایت از عدم موفقیت در ایجاد تغییر، شما را مأیوس کنند و منظورشان این باشد که شما هم موفق نخواهید شد. اجازه ندهید که این ماجراها شما را ناامید کند. آنقدر ادامه دهید تا افرادی را پیدا کنید که در ایجاد تغییر موفق بوده اند. آنها افرادی هستند که به شما انرژی مثبت داده و برای حفظ امید، به شما انگیزه خواهند داد.  

 

گام 4. پشتکار

 به یاد داشته باشد، افرادی که با موفقیت تغییر مسیر داده یا شغلی را به دست می آورند، یک ویژگی ثابت دارند. آنها هرگز متوقف نمی شوند. هرگز. به تلاش خود ادامه دهید تا جایی که شغل ایده آل خود را بیابید و به عشق و پشتیبانی اطرافیان دل ببندید تا امید به موفقیت داشته باشید. خود را در موقعیت شغلی مورد نظرتان تصور کنید و همچنان امیدوار باشید که آن را پیدا خواهید کرد.     

منبع: شفاف


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتهاکاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی