هشدار كميسيونر حفاظت از اطلاعات آلمان درباره چهره يابي فيس بوک

ایمیل پرینت PDF
Administrator
مقامات آلماني به مديران فيس بوك در مورد قابليت شناسايي كاربران از طريق چهره آنها هشدار داده و از آنها خواسته اند هر چه سريعتر اين سرويس را غيرفعال كند.
به گزارش مشرق به نقل از فارس، پي سي مگ اعلام کرد: فيس بوك بتازگي به كاربران خود امكان داده براي ورود به اين سايت از سرويس شناسايي چهره فيس بوك استفاده كنند، اما تخصصان نگرانند كه اين قابليت به ابزار جديدي براي نقض حريم شخصي كاربران مبدل شود و فيس بوك از تصاوير جمع آوري شده كاربران خود براي تجارت و كسب درآمد استفاده كرده و آنها را در اختيار اشخاص و گروه هاي ثالث قرار دهد.

جان كاسپر كميسيونر حفاظت از اطلاعات آلمان نگران است كه كاربران آلماني اين بار از اين طريق قرباني سياست هاي فيس بوك شوند.

وي در نامه اي به فيس بوك از اينكه اين سايت از اين طريق بزرگترين پايگاه داده از چهره هاي كاربران اينترنت را جمع آوري كند اظهار نگراني كرده است.

بر اساس اطلاعات موجود فيس بوك از طريق اين سرويس تاكنون بيش از 75 ميليارد عكس در حالت هاي مختلف از كاربرانش جمع آوري كرده و بيش از 450 ميليون نفر از اين طريق در فيس بوك برچسب خورده اند.
فيس بوك برنامه هاي خود در اين زمينه را از سپتامبر گذشته آغاز كرد و فعال بودن اين قابليت به طور پيش فرض براي كاربران از جمله ديگر نگراني هاي جدي در اين زمينه است.
منبع: مشرق

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی