فوتبالیست ها کجا عزاداری می کنند؟

ایمیل پرینت PDF
Administrator

محرم که شروع می شود ، خیابان ها خودش رنگ سیاه می گیرد.رنگ عزاداری. آنهایی که اهلش هستند راه می افتند و پارچه های مشکی را به درو دیوار می کوبند.کم کم روز به روز که در محرم پیش می رویم صدای طبل و سنج ها هم بیشتر می شود. در شرق شمال ، غرب و جنوب کشور دسته های عزاداری راه می افتند و یاد شهید کربلا می کنند. این حال و هوایی هیاتی مال همه است. یعنی این طور نیست که بگویید فقط بچه هیاتی ها بچه مسجدی ها. این طور نیست آنها هم هستند ، بازاری ها هم هستند، مردان دولت هم هستند، اهالی شهرداری هم و...  این وسط فوتبالیست ها هم نقش ویژه ای درمراسم های عزاداری دارند. پیش از اینکه رسانه ها کمتر به عزاداری امام حسین می پرداختند و از اتفاقات سطح شهر گزارش می گرفتند کمتر کسی می دانست که کدام فوتبالیست کجا عزاداری می کنداما کم کم با راه افتادن شبکه های اجتماعی و پرداختن رسانه ها به گزارش هایی از سطح شهر های مختلف ایران حالا جای فوتبالیست ها هم معلوم می شود. اینکه در 10 شب محرم کجا هستند و چه کار می کنند.


علی کریمی در چیذر
تاهمین دو سه سال پیش اگر از کسی سوال می کردید«علی کریمی کجا عزاداری می کند؟» حتما با تعجب فقط نگاهتان می کرد. جادوگر فوتبال ایران اصلادوست نداشت عکس یا خبری در مورد مدل عزاداری او منتشر شود و هنوز هم کسی از او در مراسم عزاداری عکس نگرفته. طی دوسال اخیر دوسری عکس ازعلی کریمی پای دیگ منتشر شده. این عکس ها مربوط به پخش نذری در یکی از خیابان های شهرک غرب است که البته علی کریمی هم جز بانیانش به حساب می آید. اوپای دیگ می ایستد و غذا را تقسیم می کند. دوسال قبل عکس های این نذری توسط دوستانش به بیرون درز کرد و سال قبل خبرنگاران از آن محل سردرآوردند. اما این تنها جایی نیست که کریمی می رود و او علاقه خاصی هم به حضوردر مراسم سینه زنی دارد. او همچنین تا سال قبل علاقه زیادی به محمودکریمی داشت و در مراسمش در چیذر شرکت می کرد. اما امسال کسی خبر ندارد که کریمی کجاست و هنوز کسی او را در مراسمی ندیده.

دایی در اردبیل
سرمربی سابق پرسپولیس اگر همچنان مشغول مربیگری پرسپولیس بود فقط عاشورا و تاسوعا را به اردیبل می رفت اما امسال فرصت بیشتری برای عزاداری و حضور در شهرش دارد.اوالبته اگر در تهران باشد می رود هیات اردبیلی های مقیم تهران. چهارراه گلوبندک جایی است که اغلب اردبیلی‌های تهران آنجا جمع می‌شوند تا دهه اول ماه محرم در عزای امام حسین(ع) شرکت کنند. علی دایی (‌اسطوره فوتبال ایران) یکی از همین اردبیلی‌هاست. او سال‌هاست که در این هیئت، عزاداری می‌کند؛ هیات اردبیلی‌ها در گلوبندک و درست روبه‌روی حسینیه کربلایی‌ها.مدل عزاداری اردبیلی ها کمی با سایرین فرق می کند. آنها نه دسته راه می اندازندو نه طبل وسنج دارند.آنها در همان تکیه عزاداری می کنند.بااین همه و در تمام سال های گذشته علی دایی عاشورا و تاسوعا را در محله قدیمی اش در اردبیل می گذارند.جایی که پدرعلی دایی نذری می داد و او برادرانش سعی می کنند راه پدر را بروند.

رحمتی وحنیف در ریحانه الحسین(ع)
هیاتی در خیابان اشرفی اصفهانی جایی است که ستاره های استقلالی عزاداری می کنند. باغ فیض همان جایی است که سیدمجید بنی فاطمه هیات ریحانه الحسین را راه انداخته . او شب های محرم با سخنرانی حجت الاسلام ابوالقاسمی مراسمش را در غرب تهران برگزار می کند. میهمان های ویژه این هیات از فوتبال هم مهدی رحمتی و دوستانش هستند. او که از روزهای حضورش در مس کرمان با مجید بنی فاطمه آشنا شده .این دوستی را حفظ کرده و چه محرم و چه ماه مبارک رمضان به این هیات می رود. اما رحمتی در چند سال اخیر دوستانش را هم با خود به هیات برده. عکس های منتشر شده از سال گذشته این هیات نشان می دهد که علی رضانیکبخت واحدی هم در این مراسم حاضر بوده. البته پای اصلی مهدی رحمتی در این عزاداری ها همان دوست صمیمی اش حنیف عمران زاده است که امسال هم در عزاداری با هم بوده اند.
ا
میرحسین صادقی و ذاکر
امیرحسین صادقی از آن سینه زن های درجه یک است. او که سال های قبل برای مراسم عزاداری گاها به قم می رفت جز پامنبری های سیدذاکر بوده.سیدذاکر مداحی است که در سال 85 فوت کرد. امیرحسین صادقی اینقدر به اوعلاقه داشت که چندین بار پس از گل زدن عکس او را روی پیراهنش به نمایش گذاشت.امیرحسین صادقی در سال های اخیر هم گاها به هیات شان در قم سر زده. هیاتی سید ذاکر هیات :« هیئت لواء زینب (س) »قم است. بانیان این هیات پس از اینکه امیرحسین صادقی عکس سیدذاکر را به نمایش گذاشت بیانیه ای دادندو از اوتشکر کردند.

شیث و حاج حبیب و سیاوش اکبرپور
شیث رضایی ، حبیب کاشانی و سیاوش اکبرپور از اهالی فوتبال هستند که به هیات الرضا در سال های اخیر رفته اند. یکی از بزرگترین هیات های تهران . مداح این هیات عبدالرضا هلالی است که در میان جوانان محبوبیت زیادی دارد و به همین دلیل یکی از بزرگترین هیات ها را در تهران برگزار می کند. جمعیت هیات های هلالی در ماه محرم آنقدر زیاد می شود که او چند سال است نمی تواند هیئت های محرم خود را در محل ثابت هیئت (میدان خراسان) برگزار کند و به همین دلیل هم با کمک شهرداری و هیئت کشتی استان تهران، شب های دهه اول محرم، سالن کشتی شهدای هفتم تیر را سیاه پوش می کند.

مرفاوی و باوی قدیمی های خوزستان
هیات خوزستانی های مقیم تهران هم میهمانان ورزشکار زیادی دارد. صمد مرفاوی، سیامک رحیم پور، کریم باوی و خیلی از ورزشکاران در این هیات حضور پیدا می کنند. این هیات روبه روی فروشگاه قدس در خیابان ولیعصر است. در این مراسم عزاداران به سبک سنتی جنوبی ها عزاداری می کنند.

پنجعلی پای منبر کویتی پور
محمد پنجعلی کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال و برخی از همبازیان سابقش به یک هیات قدیمی درخیابان گرگان می روند و غلامعلی کویتی پور مداح نام آشنای کشور چند شب از دهه اول محرم را به دعوت این چهره های فوتبالی در هیات مذکور نوحه سرایی می کند.

آخرین به روز رسانی در سه شنبه ، ۱۳ آبان ۱۳۹۳ ، ۲۱:۰۰  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی