فوتبالیست هایی که حاجی شدند

ایمیل پرینت PDF
Administrator

روزهای حج، روزهای با عظمتی است. فاطمه به خانه علی می رود..... ابراهیم با پسرش اسماعیل به قربانگاه ..... محمد با علی به غدیر می رود ...... و حسین با تمام هستیش به کربلا.

نکونام و بیگ زاده

برای تمامی مسلمانان جهان به خصوص ایرانی ها این روزها حال و هوای خاصی دارند. عید قربان فرا رسیده است و دل خیلی ها به سوی خانه خدا پر می کشد.

جالب این که این پر زدن نزد کسانی که از نزدیک توفیق حضور در خانه خدا را یافته اند بیشتر هم هست. عید قربان در پیش است و حاجیان با انجام مناسک حج با این امید که این فریضه مهم را با رضایت خداوند پشت سر گذاشته باشند به دیار خود برمی گردند.

در میان اقشار مختلفی که در ایام حج در این اجتماع پرشور حضوردارند ورزشکاران معروف هم به چشم می آیند.

در ایران بسیاری از ورزشکاران برجسته کشورمان از این سفر خاطره انگیز همیشه به عنوان بهترین سفر زندگی خود یاد می کنند.

علی دایی

علی دایی یکی از نفراتی است که دیدن خانه خدا را تجربه کرده است. شاید کمتر کسی باشد که از خصوصیات اخلاقی و فنی علی دایی آگاه نباشد. آقای گل جهان همواره از اعتقادات مذهبی خود به راحتی سخن گفته است و همگان می دانند وی در لحظه های دشوار زندگی و ورزشی از حضرت زهرا (س) مدد و کمک می گیرد.

وی در مورد سفر حج اش می گوید: با پرسپولیس به عربستان سفر کرده بودیم. آن بازی را ما در عربستان باختیم. ولی خارج از بازی سفر زیبایی داشتیم به خانه خدا. البته روزی هم که باختیم واقعا سزاوار باخت نبودیم. بعد از بازی تیم مان را بردیم سفر حج.سفری که هرگز از یاد نخواهم برد.

مجید جلالی سرمربی کنونی سایپا در مورد سفر حج خود می گوید: "قبل ازاین سفر آن هم در این ایام خاص شوق من در دیدن مکه مکرم بود. هر چه به خانه خدا نزدیک تر می شدم احساساتم دچار تغییر اساسی می شد. تحولاتی در اطراف خود می دیدم و حال وهوای زائران خانه خدا مرا منقلب می کرد. دیدن انسان های مسنی که با مشقت به این سفر خاص آمده بودند به من تفهیم کرد که این سفر، سفر عادی و معمولی نیست. این سفر شباهتی به سفرهای قبلی ندارد.

در منا برای من اتفاق مهمی افتاد. گمان می کنم این امر با یک جرقه در من شکل گرفت. شنیده بودم خداوند متعال در منا گناهان انسان را می بخشد. من یقین کردم چنین اتفاق مهمی در زندگی ام رخ داده است. فهمیدم که خداوند گناهان مرا بخشیده است. مطمئن شدم که پاک شده ام. این اتفاق کوچکی نیست برای همه انسانها.

رحمتی

مهدی رحمتی دیگر ستاره ای است که علاوه بر سفر حج هر چند بار برای ادای نذر خود راهی مشهد می شود تا ویلچر زائرین حرم امام رضا را هدایت کند.سید فوتبال ایران در سفر حج خود نیز این حرکت را انجام داد و ویلچر ذائرین خانه خدا را هدایت می کرد.

شاید وقتی قرار است راهی این سفر شوی فکر و ذکرت فقط تقرب به خداست. در پی این هستی که اعمال را درست انجام دهی اما کسی در این سفر یک برنده واقعی است که بتواند خود را پاک کند و تغییر کند. شاید خیلی ها شرایطش را نداشته باشند تا این سفر را تجربه کنند اما می توانند خود را پاک کنند و بعد از آن است که باید تلاش کنی این پاکی را حفظ کنی.

با مرور آلبوم فوتبالیست های ایران بسیاری از آنها را در لباس حج می توان یافت. عکسی خاطره انگیز و ارزشمند که همیشه آنها را به تامل و اندیشه وا می دارد.

نیکبخت و عمران زاده
نکونام و حیدری
مجیدی

حسین محمدی

منبع: بخش ورزشی تبیان


 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی