16 ماه زندان به خاطر لیسیدن

ایمیل پرینت PDF
Administrator
به گزارش جهان، روزنامه دیلی‌میل که خود از روزنامه‌هایی است که در دوران ناآرامی‌های لندن به شدت از معترضین انتقاد می‌کرد، برخی احکام صادر شده علیه معترضان را نشانه آن دانسته است که دستگاه قضایی انگلیس از مدار عدالت خارج شده و دست به صدور احکامی می‌زند که هیچ تناسبی با موضوع جرم مورد ادعا ندارند.
 براساس این گزارش، در یکی از احکام صادر شده، یکی از معترضین که متهم بود در جریان اعتراضات و درگیری یک بستنی از یک مغازه دزدیده و حتی آن را نخورده بلکه آن را به یک عابر داده است، به ۱۶ ماه زندان محکوم شد!
این جوان بدشانس، بعد از دزدیدن بستنی و لیسیدن آن، متوجه شد که مزه بستنی را دوست ندارد و برای همین ادامه خوردن بستنی را به دوستش محول کرد!

در مورد دیگری، یک جوان انگلیسی دیگر به نام "کالوم مارلی" که تنها ۲۰ سال داشته و اهل منچستر است، تنها به خاطر ورود به یک مغازه غارت شده و بدون این که چیزی از آن مغازه برداشته باشد به ۱۶ ماه زندان محکوم شده است. از آنجا که ورود به مغازه جرم محسوب نمی‌شود، این حکم صراحتاً بدان معناست که مارلوم به خاطر شرکت در اعتراضات به ۱۶ ماه زندان محکوم شده است.

بر اساس این گزارش، آمارها بیان‌گر آن هستند که متهمین قیام محرومین انگلیس احکامی دریافت می‌کنند که نسبت به احکام متهمین به جرایم مشابه که از معترضین نبوده‌اند، ۴۰ درصد طولانی‌تر است.

اما مضحک‌ترین بخش از گزارش ارائه شده در خصوص عدالت انگلیسی، مجازات یک مرد مست است که بدون اینکه بداند در ناآرامی‌ها مشارکت کرده، از سوی دادگاهی در بریتانیا به دو سال حبس محکوم شده در حالی که اصلاً نمی‌دانسته در چه کاری مشارکت کرده است؟!

در یک مورد دیگر یک فوتبالیست آماتور که جرمش شکستن شیشه یک مغازه با یک میله آهنی بود به ۳۲ ماه زندان محکوم شد.

پیش از این نیز دو نوجوان 21 و 22 ساله به خاطر فعالیت در فیس بوک به چهارسال زندان محکوم شدند.
یک جوان دیگر انگلیسی نیز تنها به خاطر فراخوان دیگران به برپایی جشن آب بازی دستگیر و زندانی شده است.

این نمونه‌ها از احکام صادر شده در بریتانیا نشان می‌دهد که دستگاه قضایی این کشور تصمیم دارد با به کار بستن حداکثر خشونت علیه متهمین اعتراضات انگلیس، مردم را از ورود به اعتراضات مشابه در آینده منع کند.

گفتنی است در جریان اعتراضات محرومین انگلیس بیش از ۱۰۰۰ تن بازداشت شده و ۴ تن از معترضین جان خود را از دست دادند. این اعتراضات در پی قتل مشکوک یک جوان سیاهپوست توسط پلیس لندن آغاز و به سرعت به دیگر شهرهای بریتانیا تسری یافت.
 

آخرین به روز رسانی در يكشنبه ، ۶ شهریور ۱۳۹۰ ، ۱۱:۵۹  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

دسته بندی موضوعات شگفت

ديگر سايتها

کاربرانی که ممکن است شما بشناسید

!هنوز وارد سایت نشده اید

جهت ارسال لینک ، مطالب و فیلم های شگفتتان ابتدا باید وارد سایت شوید

تبلیغات

بانر تبلیغاتی